Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić izjavio je nakon današnjeg sastanka sa Njegovim visokopreosveštenstvom mitropolitom banjalučkim Jefremom da Banjaluka i Banjalučka eparhija zaslužuju da se u gradu na Vrbasu izgradi reprezentativan parohijski dom.
Minić je novinarima u Banjaluci rekao da bi to, u smislu duhovne, otadžbinske i svake druge važnosti Srpske pravoslavne crkve za ovdašnji srpski i pravoslavni narod, bilo i mjesto za prijeme različitih važnih gostiju i diplomata iz svijeta, prenosi Srna
Prema njegovim riječima, izgradnja navedenog parohijskog doma u centru Banjaluke odvija se prema planu.
Minić je naveo i da je saradnja sa SPC i njenim predstavnicima izuzetno dobra u svakom smislu, te naglasio da su na današnjem sastanku dogovoreni i utvrđeni bitni projekti kada je riječ o završetku izgradnje Srpsko-ruskog hrama u Banjaluci.
Minić je napomenuo da se radi o hramu koji simbolizuje rusko-srpsko prijateljstvo.
"Tu će se odvijati složeni poslovi kada je riječ o završavanju ikonostasa i životopisa, te sličnih poslova u unutrašnjosti hrama. Ti radovi vrhunskih umjetnika će potrajati", rekao je Minić.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
0Najnovije
22
19
22
16
22
01
22
00
22
00
Trenutno na programu