Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Na auto-putevima u Srbiji i Republici Srpskoj od danas će biti omogućeno korišćenje jednog TAG uređaja, saopšteno je iz preduzeća "Putevi Srbije".
U ovom preduzeću ističu da je njihova saradnja sa "Autoputevima Republike Srpske" omogućila korisnicima da jednim TAG uređajem nesmetano koriste auto-puteve u Srbiji i Srpskoj, bez potrebe nabavke dodatnih uređaja ili zaustavljanja na naplatnim stanicama.
Novi sistem naplate putarina stupa na snagu u 9.00 časova.
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da jedan TAG uređaj za putarine u Srbiji i u Republici Srpskoj nije samo tehničko rješenje.
"To je još jedna potvrda naše povezanosti sa maticom. U praktičnom smislu manje čekanja, više kretanja, jednostavnije povezivanje ljudi i privrede", naveo je Minić na društvenoj mreži "Iks".
Iz "Puteva Srbije" naglasili su da integrisani sistem elektronske naplate putarine "TOLL4ALL" sada obuhvata pet sistema koji čine Srbija, Republika Srpska, Sjeverna Makedonija, Crna Gora i Hrvatska, čime se nastavlja proces regionalnog povezivanja i unapređenja mobilnosti građana i privrede.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
2 sedm
1
Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
2
Republika Srpska
2 sedm
3Najnovije
18
54
18
40
18
28
18
15
18
10
Trenutno na programu