Komentari:
0
Marselo Bijelsa napušta reprezentaciju Urugvaja nakon eliminacije u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva 2026. godine.
Poraz od Španije rezultatom 1:0 označio je kraj puta za selekciju koja prema Transfermarktu vrijedi 360 miliona evra, a argentinski stručnjak je poručio da na sebe preuzima punu krivicu.
Bijelsa je još prije turnira najavio odlazak nakon Mundijala, ali se oproštaj dogodio poslije velikog razočarenja i samo dva osvojena boda u grupi.
Na konferenciji za medije rekao je da su četvrto mjesto u južnoameričkim kvalifikacijama i treće mjesto na Kopa Americi bezvrijedni kada se ne ostvari rezultat na Svjetskom prvenstvu.
Posebno se osvrnuo i na odluku da Fernando Muslera bude prvi golman, uprkos greškama koje je pravio tokom turnira.
Bijelsa je kazao da je vjerovao u njega zbog sjajne godine, karaktera i iskustva, ali je na poluvremenu protiv Španije Muslera zamijenjen Serhijom Rošetom, na zahtjev samog golmana.
"Uprkos radu, trudu i posvećenosti, nismo uspjeli", poručio je Bijelsa nakon bolnog kraja urugvajske priče na Mundijalu.

Fudbal
2 h
0
Fudbal
3 h
0
Fudbal
4 h
0
Fudbal
13 h
0Najnovije
12
25
12
23
12
20
12
07
12
05
Trenutno na programu