Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Na području Policijske uprave Banjaluka svake godine se povećava broj mladih koji koriste drogu, prije svega marihuanu, kokain i amfetamin, a često su zatečeni i prilikom konzumacije, izjavio je načelnik Odjeljenja za organizovani kriminalitet i drogu Zoran Pašalić.
Pašalić je rekao da policija kontinuirano sprovodi preventivne akcije, poput predavanja u školama, ali i represivne u kojima oduzima drogu.
“Od početka godine su sprovedene tri operativne akcije i oduzeto je 16 kilograma marihuane, 1,6 kilograma kokaina, oko 300 grama amfetamina, te manja količina ostale droge”, naveo je Pašalić.

Banja Luka
Mjesec dana ne popravljaju kvar, a krive građane za prekomjernu potrošnju
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine droga, pripadnici Policijske uprave Banjaluka su na Trgu Krajine dijelili građanima promotivni materijal sa savjetima i preporukama s ciljem pravovremenog i adekvatnog reagovanja u slučaju da posumnjaju da neko od mladih iz njihovog okruženja konzumira drogu.
“Važno je informisati javnost, prije svega roditelje, o opasnostima koje nosi zloupotreba droge. Važno je da roditelji na pravi način znaju prepoznati kada dijete ima problem i adekvatno reagovati”, rekao je Pašalić novinarima, prenosi Srna.
Osim savjeta i preporuka, promotivni materijal sadrži i QR kod posredstvom kojeg je moguće pristupiti radio-drami u kojoj je obrađena ova tema.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Banja Luka
1 h
3
Banja Luka
2 h
1
Banja Luka
3 h
1
Banja Luka
4 h
0Najnovije
15
05
15
03
15
02
15
00
14
52
Trenutno na programu