Autor:
ATVKomentari:
2
Visoki predstavnik će imati mandat od dvije godine i neće koristiti tzv. bonska ovlašćenja, rekao je predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović, nakon sjednice Predsjedništva ove stranke.
Čović je ponovio svoj stav da je OHR odavno trebao završiti svoju ulogu u BiH.
"Sada je važno pitanje OHR i ono što se dešava oko izbora visokog predstavnika. Trenutno nemamo ime, ali imamo definisan okvir. To neće biti političar nego drugačiji profil osobe. Precizirano je da se definiše vremenski okvir i ovlasti u odnosu na tzv. bonska ovlašćenja. Ta su prva dva elementa dogovorena. Sada se pokušava pristupiti najprihvatljivijem kandidatu", naveo je Čović.
Ponovio je stav da se sjedište OHR-a treba izmjestiti u Brisel, te da je dogovoren profil visokog predstavnika, koji će biti kompromis svih zemalja.
Naveo je da se vode intenzivni razgovori sa članicama PIK-a.
(RTRS)
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
1 sedm
22
Republika Srpska
1 sedm
4
Republika Srpska
1 sedm
0
BiH
1 sedm
0Najnovije
08
35
08
34
08
31
08
25
08
24
Trenutno na programu