Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
U Banjaluci je otvoren Međunarodni sajam privrede "Banjaluka ekspo 2026", na kojem učestvuje više od 300 izlagača iz regiona i svijeta.
Sajam je otvorio predsjednik Republike Srpske Siniša Karan, a otvaranju su, između ostalih, prisustvovali premijer Savo Minić, predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić, rektor Univerziteta u Banjaluci Radoslav Gajanin.
Međunarodni sajam "Banjaluka ekspo 2026" predstavlja ključni događaj za ekonomsku promociju Republike Srpske i najveću privrednu manifestaciju u regionu.
Na prostoru od 15.000 metara kvadratnih biće zastupljene oblasti građevinarstva, IT sektora, drvne industrije, robotike, zelene energije i savremenih tehnologija.
U Ministarstvu privrede i preduzetništva Srpske ranije su naveli da će sajam biti platforma za direktno povezivanje domaćih privrednika sa međunarodnim partnerima i investitorima, te prilika za jačanje izvoznih kapaciteta domaćih kompanija.
Na sajmu se očekuje učešće izlagača i poslovnih delegacija iz više od 10 zemalja, među kojima su Srbija, Crna Gora, Hrvatska, Slovenija, Austrija, Švajcarska, Mađarska, Turska i Kina.
Sajam se održava u organizaciji kompanija "RS konsalting end trejd Banjaluka" RS Consulting and Trade i "Elit fer Banjaluka" Elite Fair uz institucionalnu podršku Vlade Srpske, Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara, Spoljnotrgovinske komore BiH, Privredne komore Republike Srpske i grada Banjaluka.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Hronika
1 mj
0
Svijet
1 mj
0
Republika Srpska
1 mj
1
Republika Srpska
1 mj
1
Republika Srpska
1 mj
1
Republika Srpska
1 mj
1
Republika Srpska
1 mj
2
Republika Srpska
1 mj
0Najnovije
16
11
15
55
15
47
15
45
15
43
Trenutno na programu