Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
U Centru za obuku Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske u Zalužanima danas su svečano uručene diplome polaznicima koji su uspješno završili obuku "Suzbijanje narušenog javnog reda i mira".
Obuku su realizovali instruktori specijalne jedinice francuske Žandarmerije GIGN, a tokom nje polaznici su stekli teorijska i praktična znanja o postupanju policijskih službenika u situacijama narušavanja javnog reda i mira, saopšteno je iz MUP-a Srpske.
Prvi dio obuke održan je u Agenciji za školovanje i stručno usavršavanje kadrova u Mostaru, dok je drugi dio obuke realizovan u Centru za obuku MUP-a Republike Srpske.
Obuka je realizovana posredstvom Ambasade Republike Francuske, Kancelarije oficira za vezu, a njoj su pored pripadnika Specijalne antiterorističke jedinice, Žandarmerije i Centra za obuku MUP-a Republike Srpske, prisustvovali i pripadnici Agencije za istrage i zaštitu /SIPA/, Federalne uprave policije /FUP/ i Policije Brčko distrikta, prenosi Srna.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
1 h
0
Republika Srpska
1 h
2
Republika Srpska
1 h
0
Republika Srpska
1 h
0Najnovije
16
50
16
47
16
43
16
40
16
40
Trenutno na programu