Zelenović: Zadovoljni smo potpisanim kolektivnim ugovorom

25.06.2026 15:31

Komentari:

0
Минић, Шеранић, Остојић и Синдикат  састанак
Foto: Srna

Predsjednik republičkog Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Branko Zelenović rekao je da je ova sindikalna organizacija veoma zadovoljna kolektivnim ugovorom koji je potpisan danas u Banjaluci, te da će ustanove koje do sada nisu imale povećanje plata, sada to dobiti.

"Dobili smo uvećanje aprilske plate za pet odsto, a od avgusta očekujemo povećanje najmanje pet odsto, a ja se nadam i više, u zavisnosti od pregovora Sindikata i Vlade", rekao je Zelenović novinarima nakon potpisivanja ugovora.

On je istakao da zahtjevi sindikata ostaju isti kada je riječ o toplom obroku i regresu.

Саво Минић

Minić: Potpisivanje kolektivnog ugovora od izuzetnog značaja

"Od toga ne smijemo da odustanemo, jer moramo shvatiti da u javnim službama plate nisu velike, te je za radnike sa srednjom stručnom spremom plata 1.200 KM, sa regresom i toplim obrokom", rekao je Zelenović.

On je zahvalio predsjedniku Vlade Savi Miniću i ministru rada i boračko-invalidske zaštite Srpske Radanu Ostojiću na razumijevanju i podršci sindikalnim organizacijama.

Ален Шеранић-12032025

Šeranić: Kolektivni ugovor omogućava povećanje plata socijalnim radnicima

Poseban kolektivni ugovor kojim se uređuju prava, obaveze i odgovornost zaposlenih u 31 javnoj ustanovi u Republici Srpskoj potpisan je danas u Banjaluci.

Радан Остојић

Ostojić: Socijalni dijalog u Srpskoj veoma intenzivan

Ugovor su potpisali ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojić i ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić sa predsjednikom Sindikata uprave Božom Marićem i predsjednikom Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Brankom Zelenovićem.

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Podijeli: