Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić izjavio je da je za njegov resor značajno što će poseban kolektivni ugovor omogućiti povećanje plata od pet do 30 odsto socijalnim radnicima koji rade direktno sa korisnicima.
"To će svojim opštim aktom te ustanove i da određuju i uređuju", rekao je Šeranić novinarima u Banjaluci nakon potpisivanja posebnog kolektivnog ugovora kojim se uređuju prava, obaveze i odgovornost zaposlenih u 31 javnoj ustanovi u Republici Srpskoj.
On je dodao da će uz postojeće i planirano povećanje plata u okviru sistema javnih službi doći i do poboljšanja ostalih prava radnika, te dodatnog unapređenja ekonomsko-socijalnog statusa.
Ugovor su potpisali ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojić i ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić sa predsjednikom Sindikata uprave Božom Marićem i predsjednikom Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Brankom Zelenkovićem.
Potpisivanju kolektivnog ugovora u Vladi Republike Srpske prisustvovao je i premijer Savo Minić, prenosi Srna.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
1 h
0
Republika Srpska
1 h
1
Republika Srpska
2 h
0
Republika Srpska
3 h
0Najnovije
16
14
16
07
16
01
16
00
15
58
Trenutno na programu