Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić ocijenio je danas u Banjaluci da je potpisivanje posebnog kolektivnog ugora za zaposlene u javnim službama od izuzetnog značaja, jer su na taj način uređena prava, obaveze i odgovornost zaposlenih u 31 javnoj ustanovi.
"Kada imamo ovakve kompromise, to je velika stvar za Republiku Srpsku", rekao je novinarima Minić nakon potpisivanja.
Minić je naglasio da sa partnerima u Ekonomsko-socijalnom savjetu Republike Srpske postoji obaveza da se sve učini za dobrobit građana.
"Moramo razgovarati i svi sagovornici o temama socijalnog dijaloga moraju biti zadovoljni. Imamo dobre sagovornike i mnoge stvari ćemo još završiti", istakao je Minić.

Republika Srpska
Šeranić: Kolektivni ugovor omogućava povećanje plata socijalnim radnicima
On je podsjetio da postoji značajan broj radnika koji još uvijek nisu zadovoljni, te da se radi toga mora nastaviti razgovarati.
Poseban kolektivni ugovor kojim se uređuju prava, obaveze i odgovornost zaposlenih u 31 javnoj ustanovi u Republici Srpskoj potpisan je danas u Banjaluci.
Ugovor su potpisali ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojić i ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić sa predsjednikom Sindikata uprave Božom Marićem i predsjednikom Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Brankom Zelenkovićem, prenosi Srna
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
1 h
0
Republika Srpska
1 h
0
Republika Srpska
1 h
1
Republika Srpska
2 h
0Najnovije
16
14
16
07
16
01
16
00
15
58
Trenutno na programu