Izvor:
SRNA
Komentari:
0
Ministar odbrane Danke, Toels Lund, kojeg su SAD kritikovale da je "zanemario odbranu Grenlanda" rekao je danas da će Danska "ojačati" vojno prisustvo na arktičkoj teritoriji i da je u dijalogu sa saveznicima u NATO-u.
"Nastavićemo da jačamo naše vojno prisustvo na Grenlandu, ali ćemo takođe imati još veći fokus unutar NATO-a na više vježbi i povećano prisustvo NATO-a na Arktiku", napisao je Troels Lund Poulsen u saopštenju za AFP.
Saopštenje je stiglo nekoliko sati pre sastanka zvaničnika Grenlanda, Danske i SAD u Beloj kući o budućnosti autonomne danske teritorije.
Lund Poulsen je dodao da Danska "ima stalni dijalog sa saveznicima o novim i povećanim aktivnostima u 2026. godini".
Najnovije
Trenutno na programu
13:00
Narod priča
putopis
13:30
ParlaTVment (R)
informativno politički
14:30
Vremenska prognoza
vremenska prognoza
14:40
Vojvođanski doručak/Lovačka kuhinja
lajfstajl
15:00
Zagonetni slučajevi doktora Blejka SE04 EP08 (12+,R)
serijski program
15:50
Krvavo cvijeće S03 EP61 (12+)
serijski program
16:40
Vježbajte sa Lidijom
lajfstajl