Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je da će Iran i Oman održati razgovore "da bi definisali buduću administraciju i pomorske usluge u Ormuskom moreuzu" nakon nedavne zajedničke izjave u Muskatu.
Arakči je objavio na "Iksu" da je imao produktivan razgovor sa ministrom spoljnih poslova Omana Badrom Albusaidijem i da su dvije zemlje odlučne da nastave razgovore sa svojim susjedima.
Oman je obavijestio američkog državnog sekretara Marka Rubija i ministre arapskih zemalja u Persijskom zalivu da budući aranžmani za Ormuski moreuz neće uključivati naplatu plovidbe, prenosi Srna.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Svijet
1 h
0
Svijet
1 h
0
Svijet
2 h
0
Svijet
2 h
0Najnovije
19
30
19
25
19
24
19
20
19
17
Trenutno na programu