Ђоковић побиједио три дана пред Вимблдон!

Извор:

АТВ

26.06.2026 17:48

Коментари:

0
Novak Đoković teniser ples Bangaranga
Фото: Tanjug/AP Photo/Emma Da Silva

Српски тенисер Новак Ђоковић побиједио је Томија Пола у егзибиционом мечу пред Вимблдон.

Ђоковић је пету годину заредом наступио на Ђорђо Армани Класику у Хурлингему, који се игра у недјељи пред Вимблдон.

Требало је првобитно да заигра у сриједу против Хачанова, али је тај меч отказао, па се два дана касније појавио на теренима престижног лондонског клуба против Пола.

А резултат – 6:3, 6:7, 7:5.

Први сет је Ђоковић добио уз један брејк, али није било лако, јер је и Американац пријетио на сервису и имао неколико брејк лопти, више него што је дошло на другој страни.

Ђоковић Сабаленка

"Матор си, па не можеш три пута одједном?": Урнебесан разговор Сабаленке и Ђоковића

И други сет је Пол почео добро, пријетио Новаку на ритерну, али се седмоструки шампион Вимблдона није дао, па се отишло у тај-брејк.

Ту је Ђоковић могао да заврши посао, јер је имао меч лопту на 6:5, али је лоше ритернирао. То је Пол искористио, дошао до сет лопте, а ту је Новак послао лоптицу тик поред линије, за 1-1.

Трећи сет се играо као само обичан тај-брејк до седам. Ђоковић је добро сервирао, дошао до 6:3 и три нове меч лопте. Двије је на сервису спасао Томи, али је услиједио сервис винер из рекета највећег свих времена за крај.

Обојицу сада чека прво коло Вимблдона у понедјељак, јер су у истој страни жреба. Ђоковић игра против Вуа, а Пол против Мулеа.

(б92)

Подијели: