Легендарна тенисерка опет има рак

25.06.2026 20:52

Коментари:

0
Легендарна тенисерка опет има рак
Фото: Tanjug / AP / Kirsty Wigglesworth

Бивша америчка тенисерка Крис Еверт каже да се њен "неумољиви" рак вратио по трећи пут.

Легендарна тенисерка (71) је први пут за рак јајника сазнала у децембру 2021. године.

Еверт, освајачица 18 Гренд слем титула, саопштила је лоше вијести.

"Одувијек сам вјеровала у отвореност и искреност у вези са својим здравственим путовањем. Прошлог викенда, након што сам се подвргла скенеру, сазнала сам да ми се рак јајника вратио. Већ сам подвргнута операцији као првом кораку у опоравку, а хемотерапију ћу почети у наредним данима", саопштила је Еверт.

Због лијечења Еверт неће бити на Вимблдону и генерално ће у наредних неколико мјесеци бити ван посла.

Само су Серена Вилијамс (23) и Штефи Граф (22) освојиле више Гренд слем титула у Опен ери од Еверт, преноси б92.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: