Полиција контролише употребу појаса и сигурносних сједалица

22.06.2026 15:31

Коментари:

0
Полиција контролише употребу појаса и сигурносних сједалица

Требињска полиција ће од 23. до 25. јуна спровести појачану контролу употребе безбједносних појасева, сигурносних сједалица и употребу мобилних телефона током вожње.

"Према важећим законским прописима употреба безбједносног појаса је обавезна за сва лица у возилу. Безбједносни појас је основни облик заштите од тјелесних повреда приликом учествовања у саобраћајној незгоди. Превоз дјеце у сигурносној сједалици је обавезан све док дијете не достигне висину да се може правилно везати безбједносним појасом на подметачу. Закон прописује употребу сигурносне сједалице или подметача све до 12 године", саопштено је из полиције.

Према Закону о основама безбједности саобраћаја на путевима БиХ телефон може да се користи уколико возач користи „hands free“ систем.

Полицијска управа Требиње апелује на све учеснике у саобраћају да с обзиром на појачан интезитет саобраћаја, повећан број пјешака, као и туристичку сезону прилагоде своје учешће тренутним условима.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: