Густ дим узнемирио Требињце: Ватрогасци упутили апел грађанима

23.06.2026 10:04

Коментари:

0
Пожар у Требињу
Фото: АТВ

Густ дим који се јутрос узнемирио Требињце, био је посљедица контролисаног паљења грања, које је претходно пријављено Територијалној ватрогасно-спасилачкој јединици Требиње, потврдио је за АТВ командир Дејан Кашиковић.

"На локалитету Два Рибара данас је извршено контролисано паљење грања, које је благовремено пријављено Територијалној ватрогасно-спасилачкој јединици Требиње. Активност је спроведена под надзором и није представљала опасност од ширења пожара", рекао је за АТВ Дејан Кашиковић командир ТВЈ.

Из Територијалне ватрогасно спасилачке јединице апелују на грађане да свако планирано спаљивање биљног отпада, грања и другог горивог материјала претходно пријаве, те да се досљедно придржавају свих прописаних мјера заштите од пожара.

Пожар Мостар

Град прекривен димом: Погледајте размјере пожара у Мостару

Посебно подсјећају да је од 1. јуна до 15. септембра на снази забрана паљења ватре на отвореном простору због повећаног ризика од избијања и ширења пожара. У том периоду свако паљење ватре може озбиљно угрозити животе људи, имовину и природна богатства Херцеговине.

„Позивамо грађане на максималну одговорност и сарадњу. Превенција је најефикаснији начин заштите од пожара, а један непажљив поступак може изазвати несагледиве посљедице. Чувајмо наше шуме, имовину и људске животе“, поручио је командир Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Требиње Дејан Кашиковић.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: