Није пријавила 20.000 евра на граници: Држављанка БиХ папрено кажњена у Хрватској

28.06.2026 12:25

Коментари:

0
Није пријавила 20.000 евра на граници: Држављанка БиХ папрено кажњена у Хрватској
Фото: hak.hr

Држављанка БиХ која је покушала унијети 20.040 евра и 2.750 КМ у Хрватску на граничном прелазу Каменско, добила је новчану казну у износу од 4.800 евра јер није пријавила да са собом има велику количину готовине, саопштено је из Царинске управе Хрватске.

Како наводе, све се десило 25. јуна, а из Царина наводе да је она тиме прекршила Закон о девизном пословању.

„Током улазне контроле утврђено је да држављанка Босне и Херцеговине, која је у Републику Хрватску улазила као путница у путничком возилу босанскохерцеговачких регистарских ознака, није испунила законску обавезу пријаве готовине Царинској управи, односно граничној полицији, писаним или електронским путем. Непријављена готовина пронађена је у њеном ручном пртљагу“, стоји у саопштењу.

Царинска управа подсјетила је да су сва лица која при уласку у или изласку из Европске уније преносе готовину у вриједности од 10.000 евра или више дужна да пријаве готовину надлежним органима.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: