Аутор:
АТВКоментари:
0
Вријеме је показало да је концепт управљања БиХ од стране странаца неодржив и да такав приступ мора бити окончан, а укидање функције високог представника мора бити праћено укидањем одлука које су доношене мимо демократских институција, изјавио је предсједник СНСД-а Милорад Додик.
Додик је истакао да се не може говорити о суверенитету и одговорности домаћих политичких актера, а истовремено задржавати насљеђе наметнутих одлука као недодирљиво.
У осврту на протеклу седмицу, Додик на Иксу подсјетио да је боравио у Москви, гдје се обратио на пленарној сједници Међународног форума о безбједности.
Вријеме је показало да је концепт управљања БиХ од стране странаца неодржив и да такав приступ мора бити окончан. Укидање функције високог представника мора бити праћено укидањем одлука које су доношене мимо демократских институција.
Не може се говорити о суверенитету и… pic.twitter.com/HXs4CCD9gr
— Милорад Додик (@MiloradDodik) May 31, 2026
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Република Српска
1 седм
7
Република Српска
1 седм
0
Република Српска
1 седм
1
Република Српска
1 седм
5Најновије
21
57
21
44
21
30
21
20
21
03
Тренутно на програму