Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић објавио је да је постигнут договор са родитељима-његоватељима.
"Финализоваћемо законско рјешење већ сутра на сједници Владе, а потом тражити подршку на првој наредној сједници Народне скупштине Републике Српске", саопштио је Минић на "Иксу" након састанка са представницима организација и удружења која окупљају родитеље дјеце са сметњама у развоју и особе са инвалидитетом.
Допунама Закона о социјалној заштити требало би да буде продужено право родитеља-његоватеља за лица са сметњама у развоју и након навршених 30 година живота.
Постигнут је договор са родитељима његоватељима, финализоваћемо законско рјешење већ сутра на сједници Владе, а потом тражити подршку на првој наредној сједници Народне скупштине. pic.twitter.com/BKy27YcnUx
— Саво Минић (@minic_savo) June 3, 2026
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Република Српска
2 седм
3
Република Српска
2 седм
0
Република Српска
2 седм
0
Република Српска
2 седм
9Најновије
22
50
22
37
22
32
22
25
22
06
Тренутно на програму