Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Ситуација са српским затвореницима у међународним трибуналима добила је карактер флагрантног кршења људских права, истакао је руски амбасадор при УН Василиј Небензја.
Небензја је у објави на "Телеграму" подсјетио да се генерал Војске Републике Српске Ратко Младић налази у притворском центру УН у критичном стању упркос хуманитарним позивима за његов премјештај ради лијечења.
"Истовремено, Радован Караџић је подвргнут психолошком терору у британском затвору уз прећутну сагласност међународног Механизма. Ови случајеви разоткривају лицемјерје Запада, које се на ријечима залаже за хуманизам, док у реалности толерише тортуру", истакао је Небензја.
Према његовим ријечима, Механизам се одавно претворио у атавизам који мора бити одмах елиминисан.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Република Српска
1 мј
0
Република Српска
1 мј
6
Република Српска
1 мј
0
Република Српска
1 мј
0Најновије
19
07
19
05
18
58
18
52
18
49
Тренутно на програму