Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Ако се стање генерала Ратка Младића настави погоршавати, искључиви кривац је Механизам у Хагу, изјавио је руски амбасадор у УН Василиј Небензја на сједници Савјета безбједности Ујењинених нација о ситуацији у БиХ.
"Имамо и данас примјер са генералом Младићем, не разумијемо зашто он не може да се пребаци у Србију и тамо лијечи. Позивамо Механизам да што прије донесе одлуку о томе", истакао је Небензја.
Подсјећамо, генерал Ратко Младић имао је 10. априла мождани удар и тешко здравствено стање му се додатно погоршало, јер има озбиљне неуролошке, кардиоваскуларне и нефролошке проблеме.
Он је 2. маја био пребачен из притворске у цивилну болницу у Хагу због сумње на мождани удар. Будући да љекари нису потврдили да је генерал претрпио мождани удар, он је враћен у притворску болнуцу.
Генерал Младић се од 2024. године налази у притворској болници у Хагу, гдје је под палијативном његом.
Механизам је више пута одбио захтјев да буде пуштен на привремену слободу на лијечење у Србију.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Република Српска
1 мј
0
Република Српска
1 мј
0
Република Српска
1 мј
16
Република Српска
1 мј
13Најновије
16
11
15
55
15
47
15
45
15
43
Тренутно на програму