Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Предсједник САД Доналд Трамп изјавио је да је Ормуски мореуз потпуно слободан за пловидбу.
"Мореуз је потпуно отворен. Имамо двије ствари: имамо отворени мореуз и имамо земљу која никада неће имати нуклеарно оружје", рекао је Трамп у Бијелој кући.
Предсједник иранског парламента и главни ирански преговарач Мохамед Багер Галибаф изјавио је да путује у Оман на преговоре о ситуацији у вези са Ормуским мореузом.
Иран и САД одржали су јуче разговоре у Швајцарској, при чему су Катар и Пакистан посредовали.
Делегацију САД предводио је потпредсједник САД Џејмс Дејвид Венс, док је Галибаф предводио ирански тим, преноси Срна
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.
Најновије
23
01
22
50
22
50
22
39
22
38
Тренутно на програму