MUP saopštio koliko se ljudi okupilo na skupu "Srbija jedna porodica"

27.06.2026 19:12

Komentari:

0
Србија
Foto: Tanjug/Amir Hamzagić

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije saopštilo je da se na prijavljenom skupu "Srbija jedna porodica" ispred Doma Narodne Skupštine okupilo oko 207.000 građana!

- Na javnom okupljanju prisustvuje i oko 2.600 motociklista – bajkera. Ministarstvo posebno ističe da je navedeno javno okupljanje bilo uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora što je omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti. Javno okupljanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate", navode iz MUP-a i dodaju:

Вучић

Vučić: Hvala svim Srbima koji su došli, zahvalan sam Dodiku i Kneževiću

"U cilju pripreme da javno okupljanje prođe u najboljem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mera i na osnovu bezbednosne procene planirala je mere iz svoje nadležnosti. Ministarstvo unutrašnjih poslova će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i obezbeđujući bezbednost svih učesnika i javni red i mir - navodi se u saopštenju.

Милорад Додик

Dodik: Zagledani smo u Srbiju, stabilnu i moćnu

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Podijeli: