Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Милорад Којић рекао је да је у Федерацији БиХ устаљена пракса да полиција и тужилаштва штите оне који покушавају да застраше ионако мали број Срба повратника у овај ентитет.
"Штите оне који скрнављењем православних гробаља и објеката желе да тај мали број Срба нестане из ФБиХ", рекао је Којић Срни.
Говорећи о пуцању на крст и некадашње православно гробље у мјесту Засеље код Травника, Којић је истакао да полиција и тужилаштва у ФБиХ, када кажу да не знају ко је то урадио, штите починиоце тих дјела.
"Те институције штите политике притиска на Српску православну цркву и протјеривање Срба са територије ФБиХ", рекао је Којић.

Свијет
Нетанјаху о сукобу са Ираном: Нисам тражио дозволу
Из Кантоналног тужилаштва Средњобосанског кантона раније је речено Срни да је у раду предмет који се односи на пуцање на крст и некадашње православно гробље у мјесту Засеље код Травника, док су из кантоналне полиције наводе да немају оперативна сазнања о мотиву овог догађаја.
Одбор за заштиту права Срба у ФБиХ дошао је до сазнања да је у травничком насељу Засеље из ватреног оружја испаљено више десетина метака на православни крст и гробље.
/СРНА/
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.
Најновије
09
47
09
43
09
32
09
30
09
21
Тренутно на програму