Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Мирослав Вујичић изјавио је Срни да је несхватљиво да неко у БиХ 30 година након рата има потребу да напада и уништава православна обиљежја, као и ћутање бошњачких званичника о томе.
Вујичић је рекао да је скрнављење православног гробља и оштећење крста на подручју Травника велика срамота за оне у чије се име то ради.

Хроника
Инцидент у Сарајеву: Мушкарац испао из аута током вожње у колони
- Сигуран сам да се такво нешто не би десило у Републици Српској и да би, да се деси, наишло на осуду свих званичника Републике Српске, док о овим немилим догађајима званични представници Бошњака ћуте - навео је Вујичић.
Он је додао да се бошњачки званичници баве "парадама поноса" и концертима пјевача из Србије, док ћуте на пуцање у крст на православном гробљу код Травника.
Према подацима Одбора за заштиту права Срба у ФБиХ, у травничком насељу Засеље испаљено је више десетина пројектила из ватреног оружја на православни крст и у правцу некадашњег православног гробља.

Свијет
Мушкарац из БиХ ухваћен на Малти са дрогом вриједном 4,5 милиона евра
Крст је поставио Србин који је протјеран из Травника и сада живи у Аустралији.
(СРНА)
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0Најновије
09
32
09
30
09
21
09
21
09
18
Тренутно на програму