Источно Сарајево: На билборде постављене фотографије страдале српске дјеце у Подрињу

27.06.2026 14:23

Коментари:

0
Билборди са сликама страдале дјеце
Фото: Srna

У Источном Сарајеву постављене су фотографије на билборде страдале српске д‌јеце у Подрињу уз поруку "У Братунац се не зове, у Братунац се иде" поводом обиљежавања 34 године од страдања Срба у средњем Подрињу и Бирчу.

Ова порука упућена је грађанима Републике Српске и путницима који пролазе кроз Источно Сарајево да присуствују помену за за 3.267 погинулих српских бораца и цивила са подручја средњег Подриња и Бирча, који су страдали у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Овај централни меморијални догађај биће одржан у суботу, 4. јула, у Братунцу.

Срна

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: