Аутор:
АТВКоментари:
0
Код Дубровника је поново ухваћена изузетно отровна и опасна риба "сребрнопруга напухача", а неколико дана касније уловљена је и у сплитском акваторијуму.
Ријеч је о изузетно отровној риби, сматрају је једном од најотровнијих на свијету. Риба садржи отров тетродотоксин, за кога се наводи да је до 30 пута отровнији од цијанида.
Након конзумације риба може изазвати тешке здравствене тегобе, а понекад и смрт. Осим отрова, ова врста има и снажну чељуст с врло оштрим зубима, па и угриз може узроковати озбиљне повреде.

Економија
Ови производи би могли нагло поскупјети
С рибом треба руковати пажљиво и по могућности избјегавати директан контакт упозорили су из Института за окенографију и рибарство.
"Сребрнопруга напухача" је још увијек риједак посјетилац у Јадранском мору, али њена бројност би се с временом могла повећавати. То је још једна у низу инвазивних врста које се убрзано шире у Јадрану, преноси Политика.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Регион
2 мј
0
Регион
2 мј
0
Регион
2 мј
0
Регион
2 мј
0Најновије
21
05
20
55
20
38
20
10
20
04
Тренутно на програму