Минић позвао на реакцију власти у ФБиХ због пуцања на православном гробљу

23.06.2026 19:57

Коментари:

0
премијер Српске
Фото: ATV

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић најоштрије је осудио скрнављење православног крста и гробља у Травнику, те позвао власти Средњобосанског кантона да санкционишу одговорне.

"Посебно је тешко што се то догађа у мјесту гдје Срба, православаца, има на нивоу статистичке грешке. Позивам власти Средњобосанског кантона да санкционишу одговорне за пуцњаву која се догодила", објавио је Минић на друштвеној мрежи Икс.

Према подацима Одбора за заштиту права Срба у Федерацији БиХ, у травничком насељу Засеље испаљено је више десетина пројектила из ватреног оружја на православни крст и у правцу некадашњег православног гробља.

Крст је поставио Србин који је протјеран из Травника и сада живи у Аустралији.

Православно гробље у Травнику

Пуцано на православни крст и гробље у Травнику

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: