Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Пожар на мостарској депонији Уборак кренуо је с радног строја, незванично сазнаје портал Бљесак.
Како су раније рекли из ПВЈ-а Мостар, пријава је запримљена у 9:15 сати те да је "ватра захватила и багер". Али, према информацијама с терена, нагађа се да је пожар избио на багеру те да је то узрок пожара у којем су страдали и објекти мостарског јавног подузећа.
Подсјетимо, у понедјељак ујутро избио је пожар на мостарској депонији а у гашење су се, уз ватрогасце, укључиле и Оружане снаге Босне и Херцеговине те ер трактори с Аеродрома Мостар. С депоније се ватра проширила на зграде јавног подузећа, а у једном су тренутку евакуисани сви из круга депоније због опасности.

Градови и општине
Мостар прогласио ванредно стање због пожара на депонији Уборак
Гашење пожара још траје, а Град Мостар издао је упозорење грађанима због загађеног ваздуха, поготово онима који живе у насељима уз депонију.
Ово није први пут да гори депонија, али никада до сада пожар није попримио оволике размјере, додаје Бљесак.инфо.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Занимљивости
19 ч
0
Свијет
19 ч
0
БиХ
20 ч
1
Србија
20 ч
0
Градови и општине
20 ч
0
Градови и општине
22 ч
0
Градови и општине
23 ч
0
Градови и општине
1 д
0Најновије
13
23
13
22
13
22
13
14
13
13
Тренутно на програму