Аутор:
АТВКоментари:
0
Специјални представник за инвестиције и економску сарадњу са иностранством и генерални директор Руског фонда за директна улагања (РДИФ) Кирил Дмитријев изјавио је да су европске земље изгубиле приближно три билиона евра због одбијања руских енергената.
Навео је да тако ефикасно воде своје економије ка колапсу.
Дмитријев је новинарима на Међународном економском форуму у Санкт Петербургу (СПИЕФ) рекао да Њемачка и друге европске земље виде да су већ изгубиле око три билиона евра због "порицања" руског енергетског сектора и да "ефикасно воде своје економије ка колапсу", пренео је ТАСС.
"Стога је важно да европске снаге и политичари буду присутни на СПИЕФ-у. Такође ћемо одржати састанак и панел дискусију са представником њемачке странке Алтернатива за Њемачку, која се такође залаже за обнављање Сјеверног тока 2 и за обнављање партнерства са Русијом", рекао је Дмитријев.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Свијет
1 седм
0
Економија
1 седм
0
Свијет
1 седм
0
Свијет
1 седм
1
Економија
1 седм
0
Економија
1 седм
0
Економија
1 седм
0
Економија
1 седм
0Најновије
22
19
22
17
22
07
22
03
21
58
Тренутно на програму