Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
1
Процес престанка интегралне производње у компанији "Нова жељезара Зеница" почео је јутрос обуставом рада погона Агломерације.
Вечерас ће бити угашена и висока пећ, а сутра би са радом требао престати и погон Челичене, јављају федерални медији.
Након 130 година рада, гашењем погона у овој фабрици доводи се у питање и 11.000 радних мјеста.
Влада Федерације БиХ јуче је најавила да ће умјесто стечаја "Нове жељезаре Зеница" покренути процес њене консолидације и реструктурисања ради очувања, производње, радних мјеста и стабилности домаће производње, а носилац тих активности биће сарајевски "Енергоинвест".
Синдикат металаца ФБиХ најавио је протесте за 30. април испред сједишта Владе ФБиХ и Савјета министара, преноси Срна.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Економија
2 мј
1
Друштво
2 мј
1
Хроника
2 мј
0
Хроника
2 мј
0Најновије
21
21
21
17
21
12
21
10
20
49
Тренутно на програму