Минић на састанку са Мацутом у Бањалуци

23.06.2026 10:21

Коментари:

0
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић састао се у Бањалуци са премијером Србије Ђуром Мацутом.
Фото: АТВ/Бранко Јовић

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић састао се у Бањалуци са премијером Србије Ђуром Мацутом.

Састанку премијера у сједишту Владе Републике Српске присуствују министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Српске Драга Мастиловић и министар саобраћаја и веза Зоран Стевановић.

Присутни су и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Србије Александра Софронијевић, министарства науке, технолошког развоја и иновација Бела Балинт и министар без портфеља задужен за дијаспору Ђорђе Милићевић.

Након састанка планиране су изјаве за медије.

Мацут ће данас посјетити и Универзитетски клинички центар Републике Српске, гдје ће разговарати са руководством ове здравствене установе.

Током посјете Бањалуци, Мацут би требало да буде инаугурисан у иностраног члана Академије наука и умјетности Републике Српске.

Претходни сусрет Минића и Мацута био је 23. маја у Требињу.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: