Минић: Српска на све начине жели да покаже да је уз Србе са Космета

24.06.2026 13:19

Коментари:

0
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић и дјеца са Косова
Фото: АТВ/Бранко Јовић

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић истакао је да Српска жели на сваки начин да покаже да је са српским народом на Косову и Метохији који се тренутно налази у тешкој ситуацији.

Минић је на пријему у Бањалуци пожелио добродошлицу ученицима и наставницима са Косова и Метохије који бораве у Српској и да понесу много лијепих успомена и утисака.

"Најмање што можемо урадити је то да будемо са њима и уз њих", истакао је Минић на пријему за 550 ученика и просвјетних радника са Косова и Метохије који бораве у Српској у оквиру пројекта "Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске".

Он је нагласио да су Срби било да живе на Косову и Метохији или у Републици Српској један народ, са једном вјером, језиком и писмом.

Синиша Каран

Каран: Српска и Србија гаранти очувања српског националног бића на Космету

Минић је захвалио свима који учествују у организовању доласка дјеце са Косова и Метохије, као и свим породицама у Републици Српској које су их угостиле.

Пријему су присуствовали предсједник Републике Српске Синиша Каран, министар просвјете и културе Републике Српске Боривоје Голубовић и предсједник Одбора за помоћ Косову и Метохији Милорад Арлов.

Осим ученика и наставника са Косова и Метохије, пријему су присуствовали и представници локалних заједница из Републике Српске, директори школа, просвјетни радници, преноси Срна.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: