Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Miroslav Vujičić izjavio je Srni da je neshvatljivo da neko u BiH 30 godina nakon rata ima potrebu da napada i uništava pravoslavna obilježja, kao i ćutanje bošnjačkih zvaničnika o tome.
Vujičić je rekao da je skrnavljenje pravoslavnog groblja i oštećenje krsta na području Travnika velika sramota za one u čije se ime to radi.

Hronika
Incident u Sarajevu: Muškarac ispao iz auta tokom vožnje u koloni
- Siguran sam da se takvo nešto ne bi desilo u Republici Srpskoj i da bi, da se desi, naišlo na osudu svih zvaničnika Republike Srpske, dok o ovim nemilim događajima zvanični predstavnici Bošnjaka ćute - naveo je Vujičić.
On je dodao da se bošnjački zvaničnici bave "paradama ponosa" i koncertima pjevača iz Srbije, dok ćute na pucanje u krst na pravoslavnom groblju kod Travnika.
Prema podacima Odbora za zaštitu prava Srba u FBiH, u travničkom naselju Zaselje ispaljeno je više desetina projektila iz vatrenog oružja na pravoslavni krst i u pravcu nekadašnjeg pravoslavnog groblja.

Svijet
Muškarac iz BiH uhvaćen na Malti sa drogom vrijednom 4,5 miliona evra
Krst je postavio Srbin koji je protjeran iz Travnika i sada živi u Australiji.
(SRNA)
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Svijet
1 h
0
Svijet
1 h
0
Svijet
1 h
0
Svijet
2 h
0Najnovije
09
32
09
30
09
21
09
21
09
18
Trenutno na programu