Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da je na današnjem sastanku sa predsjednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem u Banjaluci bilo riječi o otvaranju fondova u Srbiji za saradnju u okviru konzorcijuma naučnih radnika Srbije i Srpske, čime će biti podignut nivo saradnje u oblasti nauke.
"Nadam se uspostavljanju još boljih veza. To je zajednički naučni prostor u okviru naše zajednice", rekao je Macut na konferenciji za novinare u Banjaluci.
On je naveo da će biti formirana i radna grupa koja će voditi računa o nauci i visokom obrazovanju.
"Razgovarali smo i o širenju kulturnih veza. Ovo je jedan od dobrih trenutaka da pokažemo da Višegrad i Andrićev institut mogu da posluže kao osnova za pokretanje Andrićevih dana, odnosno okupljanja na Drini, reci koja ujedinjuje srpski narod sa obe svoje strane", rekao je Macut.

BiH
Novinarka ATV-a Valerija Ilić osvojila treću nagradu u kampanji "Stop švercu"
On je istakao da je na sastanku razgovarano i o nastavku infrastrukturnih projekata, posebno putnoj infrastrukturi, te otvaranju tendera i završavanju dokumentacije za revitalizaciju željezničkog pravca od Mokre Gore do Višegrada.
"Osim toga, avio-linije su takođe bitne u saobraćajnom smislu", rekao je Macut.
On je izrazio nadu da će mjesečni sastanci predstavnika vlada Srbije i Republike Srpske doprinijeti bržoj realizaciji dogovorenih zajedničkih projekata.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Ljubav i seks
1 h
0
Svijet
1 h
0
BiH
1 h
0
Republika Srpska
1 h
0Najnovije
13
05
13
01
12
58
12
57
12
45
Trenutno na programu