Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i načelnik Opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović danas su svečano otvorili 14. gastro-turističku manifestaciju "Jagnjijada" na Vučijoj Luci na kojoj učestvuje oko 70 ekipa iz Republike Srpske, BiH i zemalja regiona.
Prisutni su i ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir, kao i gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić.
Gastro-turistička manifestacija "Jagnjijada" se od 2011. godine održava na Vučjoj Luci.
Iz godine u godinu ima sve više posjetilaca koji dolaze ne samo iz BiH nego i iz zemalja regiona kako bi učestvovali na takmičenju u tradicionalnom pečenju jagnjadi na ražnju, degustaciji, bogatoj gastronomskoj ponudi i kulturno-zabavnom programu.
"Jagnjijada" je odlukom Vlade Republike Srpske proglašena manifestacijom od republičkog značaja za razvoj turizma, čime je potvrđen njen doprinos promociji turističkih potencijala Republike Srpske i razvoja lokalne zajednice.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Gradovi i opštine
2 sedm
0
Svijet
2 sedm
0
Hronika
2 sedm
0
Stil
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
0
Republika Srpska
2 sedm
1Najnovije
21
54
21
52
21
52
21
36
21
33
Trenutno na programu