Doktor priznao da je ubio 12 pacijenata: Užas u Njemačkoj

26.06.2026 07:32

Komentari:

0
doktor ljekar uniforma medicina
Foto: Pexel/ www.kaboompics.com

Njemački ljekar priznao je u četvrtak, 25. juna, pred Regionalnim sudom u Berlinu da je ubio 12 pacijenata, skoro godinu dana od početka suđenja koje je izazvalo veliku pažnju javnosti.

Četrdesetogodišnji ljekar palijativne njege optužen je da je od septembra 2021. do jula 2024. ubio 15 pacijenata — 12 žena i tri muškarca.

Рибникар Коста

Pet dokaza koje niko nije mogao da ospori: Zbog ovoga je Kecmanović osuđen na robiju

Tereti se da je žrtvama, starim između 25 i 87 godina, davao "smrtonosnu mješavinu različitih lijekova". Tužioci takođe veruju da je u pojedinim slučajevima podmetao požare da prikrije svoja djela.

"Tek sada sam u stanju da objasnim svoje postupke i prihvatam odgovornost za ono što sam učinio. Izvinjavam se zbog velike patnje koju sam im nanio", rekao je ljekar, obraćajući se porodicama žrtava, kao i svojoj porodici i kolegama.

Prije nekoliko sedmica na suđenju su pušteni prisluškivani telefonski razgovori koje je ljekar iz zatvora vodio sa suprugom, tokom kojih je priznao ubistva.

U tim razgovorima optuženi govori supruzi da nije počinio ubistvo, već svoje postupke opisuje kao "moralni čin izveden pogrešnim sredstvima", s namjerom da pacijente spasi "patnje i nemoći".

Полиција Аустрија

Muškarac iz Hrvatske ubio državljanina BiH: Posvađali se oko politike, evo koliku kaznu je dobio

Na sudu je tvrdio da se nije oglasio zbog "neoborivih dokaza" protiv njega, već zbog preispitivanja savjesti kojem se navodno posvetio proteklih mjeseci, piše dpa.

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Podijeli: