Коментари:
2
Посланик у Представничком дому Милорад Којић изјавио је да све неуставно што су донијели Кристијан Шмит и Валентин Инцко треба да престане да буде дио правног система.
Којић је истакао да одлазак Шмита и раније Инцка показује да кршење Устава и безакоње у демократским друштвима не смије да постоји.
Нагласио је да су њихова неуставна дјеловања сама по себи направила изопачен принцип неједнакости градђана пред законом.
Указао је да одлуке које су доносили нису доносили они које је народ бирао да буду дио законодавне власти, једини овлашћени по Уставу да доносе законе.
- Сама та чињеница подразумијева да сва неуставна дјеловања њих двојице треба да престану да буду дио правног система у БиХ, јер су као таква неуставна и нарушавају основне принципе владавине права и једнакости грађана пред законом - закључио је Којић за Срну.

Свијет
3 седм
0
Србија
3 седм
4
Регион
3 седм
0
Сцена
3 седм
0
БиХ
3 седм
0
БиХ
3 седм
0
БиХ
3 седм
0
БиХ
3 седм
0Најновије
07
59
07
54
07
45
07
39
07
38
Тренутно на програму