Пријем у Влади Српске за ученике и наставнике са Космета

24.06.2026 12:24

Коментари:

0
У сједишту Владе Републике Српске у Бањалуци уприличен је свечани пријем за 550 ученика и просвјетних радника са Косова и Метохије који бораве у Српској у оквиру програма "Спојимо дјецу Косова и Метохије
Фото: АТВ/Бранко Јовић

У сједишту Владе Републике Српске у Бањалуци уприличен је свечани пријем за 550 ученика и просвјетних радника са Косова и Метохије који бораве у Српској у оквиру програма "Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске".

Пријему су присуствовали предсједник Републике Српске Синиша Каран, премијер Српске Саво Минић, министар просвјете и културе Боривоје Голубовић и предсједник Одбора за помоћ Србима на Косову и Метохији Милорад Арлов.

Осим ученика и наставника са Космета, пријему су присуствовали представници локалних заједница из Републике Српске, директори школа, просвјетни радници.

bazen

Беба преминула након што је доживјела срчани удар у базену: Трагедија у Великој Британији

У оквиру пројекта "Спојимо дјецу Косова и Меохије и Републике Српске" ове године око 800 малишана и њихових наставника са Космета борави од 19. до 26. јуна у 20 градова и општина Републике Српске.

Гости са Космета смјештени су у Требињу, Фочи, Источном Новом Сарајеву, Источној Илиџи, Власеници, Зворнику, Бијељини, Шамцу, Броду Модричи, Петрову, Теслићу, Прњавору, Челинцу, Градишци, Бањалуци, Лакташима, Козарској Дубици, Костајници и Приједору.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: