Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић рекао је да Бањалука постаје велики сајамски центар, а самим тим Република Српска добија веома запажено мјесто на свјетској мапи сајмова.
Стевандић је навео да је сигуран ће Влада Републике Српске, државни и локални ниво власти то препознати, те да ће се размишљати о великим просторима за сајамске манифестацијама јер је "Бањалука експо 2026" превазишла већину сајмова у БиХ.
"Огроман је ентузијазам организатора Сајма, који је мало по мало претворио Бањалуку у дестинацију и за сајмове", рекао је Стевандић данас новинарима након што је присуствовао отварању Сајма "Бањалука експо 2026".
Међународни сајам привреде "Бањалука експо 2026" представља кључни догађај за економску промоцију Републике Српске и највећу привредну манифестацију у региону.
Манифестација, која се до петка, 15. маја, одржава у комплексу Студентског града у Бањалуци, отворена је у присуству највиших званичника Републике Српске.
Посебан значај овогодишњем сајму даје повезаност са Специјализованом изложбом "Експо 2027" у Београду.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Република Српска
1 мј
0
Република Српска
1 мј
0
Република Српска
1 мј
1
Република Српска
1 мј
1Најновије
17
29
17
11
17
10
17
05
16
52
Тренутно на програму