Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Њемачки љекар признао је у четвртак, 25. јуна, пред Регионалним судом у Берлину да је убио 12 пацијената, скоро годину дана од почетка суђења које је изазвало велику пажњу јавности.
Четрдесетогодишњи љекар палијативне његе оптужен је да је од септембра 2021. до јула 2024. убио 15 пацијената — 12 жена и три мушкарца.

Хроника
Пет доказа које нико није могао да оспори: Због овога је Кецмановић осуђен на робију
Терети се да је жртвама, старим између 25 и 87 година, давао "смртоносну мјешавину различитих лијекова". Тужиоци такође верују да је у појединим случајевима подметао пожаре да прикрије своја дјела.
"Тек сада сам у стању да објасним своје поступке и прихватам одговорност за оно што сам учинио. Извињавам се због велике патње коју сам им нанио", рекао је љекар, обраћајући се породицама жртава, као и својој породици и колегама.
Прије неколико седмица на суђењу су пуштени прислушкивани телефонски разговори које је љекар из затвора водио са супругом, током којих је признао убиства.
У тим разговорима оптужени говори супрузи да није починио убиство, већ своје поступке описује као "морални чин изведен погрешним средствима", с намјером да пацијенте спаси "патње и немоћи".

Свијет
Мушкарац из Хрватске убио држављанина БиХ: Посвађали се око политике, ево колику казну је добио
На суду је тврдио да се није огласио због "необоривих доказа" против њега, већ због преиспитивања савјести којем се наводно посветио протеклих мјесеци, пише дпа.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Свијет
1 ч
1
Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0
Свијет
9 ч
0Најновије
08
44
08
42
08
36
08
28
08
25
Тренутно на програму