Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Погубно руковођење бањалучким "Водоводом" данас плаћају Бањалучани тако што плаћају скупљу воду што је посебно апсурдно за суграђане који је, ових дана, немају, а које градске власти оптужују за прекомјерну потрошњу, изјавио је предсједник Градског одбора СНСД-а Бањалука Горан Маричић.
"Оно што је прекомјерно потрошио `Водовод`, уз незнање да ријеши проблеме са водоснабдијевањем и позитивно послује, на крају је и довело до ове ситуације", нагласио је Маричић.
Како је навео, апсурдне су самохвале директора бањалучког `Водовода` да то предузеће добро ради - "озбиљно и системски".
"Док мјештани поткозарских села и платоа Мањаче муку муче како да обезбиједе воду за домаћинства и стоку, дегутантно је слушати такве изјаве. Оне су, у овом тренутку, срамотне", сматра Маричић.
Маричић наглашава да је "озбиљан" и "системски" рад довео већ на почетку љета до рестрикција и несташица воде за хиљаде становника поткозарских мјесних заједница који су, чак, и критиковани због потрошње воде на тропским врућинама, саопштено је из Градског одбора СНСД-а.
"Стање у `Водоводу` је катастрофално, плате радницима касне, тражи се одгода плаћања дугова јер је предузеће у финансијској дубиози иако је одобрено повећање цијене воде, пословна година завршена је вишемилионским губитком, а милиони се дугују и добављачима", рекао је Маричић.
Он је истакао да нема новца ни основних средстава за рад што је посљедица лошег руковођења овим предузећем, али и чињенице да су, због прикупљања политичких поена, прикључци бесплатно дијељени.
"Док дугови расту, а новца нема, и док хиљаде Бањалучана нема воде, хвалити се стабилним пословањем и добрим резултатима је, у најмању руку, неумјесно", истакао је Маричић.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Бања Лука
3 ч
0
Бања Лука
4 ч
11
Бања Лука
7 ч
0
Бања Лука
8 ч
2Најновије
18
15
18
10
18
04
18
00
17
58
Тренутно на програму