Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
1
Предсједник СНСД-а Милорад Додик коментаришући паљење заставе Републике Српске каже да се мржња и нетрпељивост према Србима и Српској, која се свакодневно пласира од стране политичара из Сарајева, почела манифестовати и ван вербалних оквира.
"Паљење заставе Републике Српске директан је производ такве политике. Мржња се увијек враћа као бумеранг. Застава Републике Српске је легална и у складу с Уставом. Паљење такве заставе је тешко кривично дјело", каже Додик.

Република Српска
Минић: Згрожен сам снимком паљења заставе Републике Српске
Он осуђује овај вандалски чин и тражи од органа ФБиХ да идентификује и казни починиоце.
"Од органа Републике Српске тражим да се виновницима овог гнуснoг дјела забрани боравак на територији Републике Српске. Подржавам иницијативу Саве Минића да се трајно забрани истицање и употреба ратнохушкачке заставе тзв. Армије БиХ јер је она понижавајућа за српски народ. Очекујем да ће Народна скупштина Републике Српске усвојити измјене Кривичног закона којима ће се употреба нелегитимне заставе квалификовати као кривично дјело", поручио је Додик на Иксу.
Мржња и нетрпељивост према Србима и Републици Српској, која се свакодневно пласира од стране политичара из Сарајева, почела се манифестовати и ван вербалних оквира.
Паљење заставе Републике Српске директан је производ такве политике.
Мржња се увијек враћа као бумеранг.
Застава… pic.twitter.com/2pdkuxH2Xl
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 26, 2026
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Република Српска
2 ч
2
Република Српска
2 ч
4
Република Српска
2 ч
0
Република Српска
2 ч
0Најновије
16
52
16
50
16
50
16
44
16
40
Тренутно на програму