Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Лидер Хезболаха Наим Касем изјавио је данас да је оквирни споразум између Израела и Либана, потписан у Вашингтону, "ништаван", "понижавајући" и да представља одрицање од суверенитета.
Касем је оцијенио да би умјесто оквирног споразума требало да се примењује Меморандум о разумијевању између Ирана и Сједињених Америчких Држава, преноси Ројтерс.
Он је у саопштењу навео да сваки покушај повезивања повлачења Израела из јужног Либана са разоружавањем те организације представља "црвену линију".
Преговарачи из Израела, Либана и Сједињених Америчких Држава потписали су синоћ трилатерални оквирни споразум након пете рунде дипломатских преговора у Вашингтону ради окончања израелско-либанских сукоба.
- Ово је почетак почетка. Пред нама је много посла. Данас је направљен први корак. Први корак је понекад и најтежи - рекао је амерички државни секретар Марко Рубио на церемонији потписивања, пренијела је Ал Џазира.
Либан је, уочи преговора, захтијевао потпуно повлачење израелских снага са либанске територије, док је за Израел кључни услов био да сваки вид повлачења мора да буде условљен потпуним разоружавањем либанске милитантне групе Хезболах и гаранцијама да та група неће поново да успостави своје војно присуство дуж границе.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0
Свијет
1 ч
0Најновије
17
01
16
57
16
53
16
51
16
40
Тренутно на програму