Аутор:
АТВКоментари:
0
Главна пријетња стабилности БиХ је непромишљена политика западних земаља усмјерена на уништавање децентрализоване архитектуре успостављене Дејтонским мировним споразумом, оцијенио је амбасадор Русије у УН Василиј Небензја.
Он је на "Телеграму" написао да ситуација у БиХ остаје "под пажљивом лупом" Савјета безбједности УН због дубоко укоријењених међуетничких тензија.
"Умјесто да подрже равноправност три конститутивна народа, спољни актери намјерно поткопавају политичке темеље БиХ, што доводи до опасне кризе управљања и ризикује да поткопа вишегодишње напоре за проналажење мирног рјешења /за ситуацију/ у региону", истакао је Небензја.
Он је додао да су покушаји замјене међународног права западним "правилима" наишли на оштру осуду Русије, преноси Срна.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Свијет
1 мј
0
Свијет
1 мј
0
Свијет
1 мј
0
Свијет
1 мј
0Најновије
18
15
18
14
18
07
18
06
18
01
Тренутно на програму