Почела сједница Управног одбора ПИК-а

03.06.2026 16:33

Коментари:

0
ОХР високи представник у БиХ
Фото: ATV

Управни одбор Савјета за спровођење мира (ПИК) почео је засједање у Сарајеву које ће трајати данас и сутра.

Једна од кључних тема дводневног засједања биће избор високог представника у БиХ.

Милорад Додик

Додик: ПИК је само фарса и узурпатор слободе, права и Устава БиХ

Сједница Управног одбора ПИК-а одржава се у згради Парламентарне скупштине БиХ. Данас би се требали обраћати гувернер Централне банке БиХ Јасмина Селимовић и директор Агенције за идентификационе документе, евиденцију и размјену података БиХ Алмир Бадњевић.

Земље чланице разматраће више кандидата за функцију високог представника.

пумпа-гориво

Зашто гориво на неким пумпама у Српској кошта 2,87, а на другим 3,17 КМ

Управни одбор ПИК-а чине Канада, Француска, Њемачка, Италија, Јапан, Уједињено Краљевство, Сједињене Америчке Државе, Европска унија, Европска комисија те Организација исламске сарадње (ОИЦ), коју представља Турска.

Руска Федерација формално је чланица Управног одбора, али је у јулу 2021. године обавијестила ОХР да више неће учествовати на састанцима, док је у фебруару 2022. године најавила и обуставу финансирања ОХР-а.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: