Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Грађани Сарајева јуче су остали затечени призором из града, односно флуоресцентном бојом ријеке Миљацке.
Општина Ново Сарајево огласила се данас, 6. јуна, са појашњењем.

Друштво
Појасу Мајке Божије поклонило се више од милион људи
На локалитету Велешића, у улици Ћамила Сијарића број 60, у зони потенцијалног клизишта, јуче је проведено испитивање водонепропусности канализационе мреже, саопштено је из Општине Ново Сарајево.
Испитивање је обављено пуштањем боје флуоресцеин, која се уобичајено користи за праћење водотокова и провјеру стања инфраструктуре. Из Општине истичу да је ријеч о безопасној супстанци која не представља ризик за околиш, биљни и животињски свијет.
Активности су реализоване у сарадњи са Институтом за геотехнику и геологију Грађевинског факултета Универзитета у Сарајеву, уз надзор надлежних општинских инспекцијских служби, преноси Радио Срајево.

Друштво
Сунце нас напушта: Ево какво нас вријеме очекује сутра
Како наводе из Општине Ново Сарајево, оваква испитивања представљају дио редовних превентивних мјера које се проводе с циљем утврђивања могућих узрока и фактора који могу утицати на појаву или активирање клизишта.
Резултати испитивања требали би помоћи стручним службама у процјени стања терена и планирању евентуалних мјера заштите ради очувања сигурности становништва и инфраструктуре на овом подручју.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Кошарка
2 седм
0
Хроника
2 седм
0
Друштво
2 седм
0
Сцена
2 седм
0
Градови и општине
3 седм
0
Градови и општине
3 седм
2
Градови и општине
3 седм
0
Градови и општине
3 седм
1Најновије
22
42
22
42
22
27
22
16
22
16
Тренутно на програму