Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
1
Премијер Републике Српске Саво Минић изјавио је да је симптоматично да Влада данас на Палама није имала домаћина и такво понашање начелника општине Дејана Којића оцијенио примитивним.
"Као предсједник Владе и као неко ко жели да дође у сваку јединицу локалне самоуправе хоћу да кажем да ми данас немамо домаћина, што је прилично симптоматично. Немамо га ни јуче, немамо га ни данас", рекао је Минић на конференцији за новинаре на Палама након сједнице Владе.

Бања Лука
Град Бањалука продаје гараже у центру, објављене цијене
Он је оцијенио да је посебно ружно било то што се данас на полагању вијенаца и помену погинулим борцима Војске Републике Српске у Жепи код Хан Пијеска, Којић није желио поздравити, а што су урадили многи други начелници и градоначелници.
"Да не говорим да је данас требало да се појави овдје како бисмо видјели шта још можемо да учинимо за Пале", рекао је Минић.
Очигледно је, каже Минић, да предсједник политичке партије чији је Којић члан није дао сагласност из Брисела да то уради.

Друштво
Одлука о ванредном повећању пензија у јулу
Минић је оцијенио да је то лоша порука за било кога у Републици Српској, али да довољно говори о њему, преноси "Срна".
"У име Владе Републике Српске позвао сам све начелнике и градоначелнике, као и министре да послије ове сједнице опет дођемо на Пале, разговарамо и покажемо да не желимо да правимо било какве подјеле, а поготово овако примитивне", рекао је Минић.
Он је истакао да жели да сви грађани осјете да је Влада Републике Српске њихова, те да ће свака локална заједница то осјетити.
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Хроника
2 седм
0
Република Српска
2 седм
0
Република Српска
2 седм
0
Република Српска
2 седм
0
Градови и општине
2 седм
0
Градови и општине
3 седм
0
Градови и општине
3 седм
1
Градови и општине
3 седм
0Најновије
19
24
19
21
19
17
19
07
19
03
Тренутно на програму