На депонији код Мостара јутрос нема ватре: Дим и неугодан мирис и даље присутни у граду

25.06.2026 09:05

Коментари:

0
Пожар
Фото: АТВ

На пожаришту на депонији Уборак код Мостара јутрос нема ватре, али постоје џепови из којих избија дим, речено је у мостарској Професионалној ватрогасној јединици.

Како је објашњено, дим избија на мјестима на којима је пожар јуче загушиван пијеском и муљем.

Гледање телевизије

Колико БиХ губи новца због илегалних ИПТВ сервиса

Из Ватрогасне јединице наводе да је ријеч о локалитету на којем је јуче избио нови пожар настао паљењем гума на одлагалишту старих аутомобилских гума, непосредно уз депонију комуналног отпада на којој је пожар локализован у уторак, 23. јуна.

На Уборку су ноћас дежурали ватрогасци и полиција, а дим и неугодан мирис и јутрос се осјете на подручју Мостара, али у мањем интензитету него претходних дана.

Градоначелник Мостара Марио Кордић изјавио је јуче да је наређена евакуација становника који живе у близини мостарске депоније.

Хеликоптерски сервис РС

Пацијент из Бањалуке хеликоптером транспортован у Београд: Доктори на ВМА извели чудо

Он је рекао да је пожар који је избио у уторак увече подметнут и да су у истрагу укључени тужилаштво и полиција.

(СРНА)

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: